Apie

KAS? #Reanimacija – tai jau kelis metus gyvuojantis socialinis projektas, kurio pagrindinis tikslas yra visuomenės gydymas ir transformacija per meną. Projektas atsirado suvokus, jog šiuolaikinėje, vartotojiškoje, visuomenėje pinigai įgavo per daug reikšmės, o vardan jų dažnai paaukojamos bendražmogiškosios vertybės ir betarpiškas bendravimas. Juk iš tiesų, savirealizacijos būdų neretai ieškome betiksliuose apsipirkimuose, bendruomeninius ryšius kuriame ekonominių santykių pagrindu, gyvenimo kokybę matuojame uždarbiu bei išlaidomis, o save ir aplinką suvokiame remdamiesi socialinių tinklų, lyg iškreiptų veidrodžių, atspindžiais. Tarsi visur būtų paplitusi cinizmo epidemija, kai  žinome visų dalykų kainą, tačiau nebesuvokiame tikrųjų jų verčių.

KODĖL? Supratome, jog kaip ir visais laikais, būtent menas, o ypač išlaisvintas nuo piniginių saitų ir jų nulemtų susitarimų,  gali tapti pirmąja ir tinkamiausia pokyčiams platforma – taip ir pradėjome rengti #Reanimacijos akcijas. Iš pradžių jos buvo paremtos mainymosi idėja – pozityvius muzikinius pasirodymus rengėme ne „už pinigus”, ne ten, kur „apsimoka”, bet pasiūliusiems kūrybišką, nepiniginį atlygį, kuriuo galėjo tapti paslauga, produktas arba pramoga. Surengėme daugiau nei 50 tokių akcijų ir užaugome – projektas #Reanimacija evoliucionavo ir dabar jo akcijos rengiamos tuomet, kai gali paskatinti reikalingus pokyčius visuomenėje. Įvairių patirčių dėka paaiškėjo, jog dar labiau nei mainantis, bendruomeniniai ryšiai yra stiprinami, o ir pokyčiai gali atsirasti, tik dalinantis – žinojimu, idėjomis ir kūryba, bei bendradarbiaujant.

KAS TOLIAU? Tokiuose #Reanimacijos projekto rėmuose, kai akcijų, kurias dar vadiname intervencijomis, metu nėra stebėtojų, o tik dalyviai, galintys skirtingai būdais prisidėti prie bendro tikslo – jau spėjome nemažai nuveikti.  Tikime tuo, ką darome, todėl mūsų ateities vizija yra įtraukti kuo daugiau bendraminčių ir plačiai paskleisti #reanimacijos idėjas. Dėl to, kiekvienas norintis gali tapti savanoriu, kuris kada tik panorėjęs gali prisijungti prie mūsų akcijų, o visus, turinčius nerealią #reanimacijos idėją – kviečiame pasiimti #reanimobilį, mūsų turimą atributiką, instrumentus ir atlikti savo #reanimaciją!

KAS IŠ TO? Nuoširdžiai dalindamiesi, kartu veikdami ir kurdami be piniginių nuogąstavimų siekiame aukščiausios vertės – tikrų emocijų, stiprių potyrių ir stiprių pokyčių ten, kur jų reikia labiausiai.  Gautos ir paskleistos patirtys, prisiminimai, kartu nuveikti darbai ir sukurti žmogiškieji ryšiai yra mūsų tikslas bei didžiausias turtas. Besikraudami tokį kapitalą puoselėjame žmogiškumą ir efektyviai naikiname vartotojiškumo sukeltas ydas. Tikros emocijos yra mūsų „narkotikas“, o misija – tuo pačiu užkrėsti ir kitus. Jei manote, kad galime juos vartoti ir kitiems dalinti kartu, susisiekime!